Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan birebir değerlendirmeler sonucu, kişiye özel planlama ve antrenman programları oluşturulur.

info@battalbrothers.com ege@battalbrothers.com omur@battalbrothers.com
Bizi Takip Edin
Image Alt

Ege Battal

Ege Battal

Ege Battal

born on: 1975
email: egebat@hotmail.com
education: Mimar, Milli Sporcu, Triatlet

1975 doğumlu olan Ege Battal, Çukurova Üniversitesi Mimarlik Bölümü mezunudur.

Spor hayatına 5 yaşında yüzme ile başlamış, uzun yıllar yüzdükten sonra ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında yüzmenin yanında lisanslı olarak voleybol ve basketbol ile ilgilenmiştir. Üniversite öncesi ve üniversite yıllarında su altı rugby , su altı hokeyi ve mono palet branşları ile ilgilenmiş, bu 3 branşta bir çok Türkiye şampiyonlukları yaşamıştır. Su altı rugby ve hokey branşlarında,  sporculuğun yanında  aynı anda antrenörlüğünü yapmış ve milli takım sporcusu olarak defalarca ülkemizi temsil etmiştir.

Üniversite öğrenciliği yıllarında felsefi savaş sanatı Tai Chi Chuan ile tanışmış ve bu konuda da Pekin Spor Üniversitesi’nden Dr. Chen Yuan Min ile çalışmış ve Tai Chi Chuan, Chi Qung konularında 10 yıla yakın eğitmenlik yapmıştır.

2010 yılında  spor hayatına Teakwondo ve Kickbox’u da eklemiştir. 2014 yılından bu yana da triatlon sporu ile uğraşmakta olan Ege Battal, federasyonun olimpik ve sprint mesafe yarışmaları ile birlikte, katıldığı 70.3 Ironman yarışlarını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Triatlon konusunda çalışmalarına kardeşi Ömür Battal ile birlikte sporcu ve eğitmen olarak devam etmektedir.